572-712-710

Zajęcia dodatkowe

 

W trakcie uzupełniania opisu:
  • Gimnastyka z elementami zajęć korekcyjnych
  • J. Angielski
  • Dodatkowy język obcy – w trakcie opracowywania

 

Taniec

Zajęcia wyrabiające wrażliwość na muzykę, kształtujące estetykę ruchu i wzmacniające koordynację ruchową. W wyniku ruchu ciała w tempie zgodnym z muzyką można wyrazić swoje uczucia, a z samego ruchu czerpać dużą przyjemność. Taniec pomaga pokonać nieśmiałość i uczy współpracy w grupie, a jednocześnie umuzykalnia i ćwiczy pamięć ruchową. Dzieci ucząc się kroków tanecznych i prostych układów choreograficznych, kształtują świadomość własnego ciała i przestrzeni oraz wyrabiają poczucie rytmu.

 

Ceramika

Spotkanie ze sztuką to rozbudzenie wrażliwości artystycznej  u dzieci. Rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie im drogi jaką muszą przejść ulepione produkty z gliny, aby stały się pięknym kolorowym wyrobem. Mały artysta poprzez wejście w zabawę staje się twórcą kompozycji. O rozwój motoryki małej, czyli sprawności ruchowej dłoni, warto dbać od najwcześniejszych lat życia dziecka. Jest to istotne, ponieważ stanowi to świetne przygotowanie ręki do nauki pisania. Każde zajęcia zaczynają się krótkim wykładem na temat historii ceramiki oraz poznaniem materiału.

Warsztaty prowadzi absolwentka wrocławskiej ASP, Zuzanna Bogacka-Dżalik.

 

Aikido

Zajęcia w formie treningów dla dzieci, łączące elementy  japońskiej sztuki walki z zabawą. Ćwiczenie technik aikido świetnie rozwija zmysł równowagi i koordynację ruchów. Trening aikido uczy bezpiecznego i koleżeńskiego przebywania w grupie. Podczas zajęć zwraca się dużą uwagę na formę współpracy z partnerem, z którym ćwiczy się różne techniki oraz na bezpieczne poruszanie się w otoczeniu innych ćwiczących. Techniki aikido trenuje się w parach – konieczność znalezienia sobie partnera uczy dzieci przełamywania nieśmiałości.

Basen

Zajęcia na basenie to rewelacyjny sposób na rozładownie nadmiaru energii. Pływając zwiększamy pojemność płuc, nie obciążamy kręgosłupa, wzmacniamy natomiast mięśnie grzbietu. Jest to znakomity sposób na korekcję wad postawy.

Artystyczne zajęcia plastyczne

Malarstwo, rysunek, formy przestrzenne z kartonu i mas plastycznych, druk eksperymentalny, collage, papier mache, recykling oraz szereg innych technik plastycznych. Zajęcia, które uczą dzieci twórczego działania oraz odkrywania przyjemności płynących z artystycznej aktywności. To inspirowanie dziecka do wyrażania siebie i wiedzy o otaczającym świecie różnymi środkami plastycznymi.

Nauka języków obcych

Nauczanie języka odbywa się w formie ciekawych zabaw, które stymulują umiejętność posługiwania się obcym językiem. Dzięki różnorodnym pomocom dydaktycznym: plansze, gry, ilustracje, wierszyki, piosenki dzieci bawią się językiem i w ten sposób naturalnie go przyswajają.

Eksperymenty

warsztaty dla początkujących naukowców. Zagłębiając się w tajniki chemii, fizyki czy mechaniki, dzieci eksperymentują, doświadczają i odkrywają podstawowe prawa natury i nauki. Na każdych zajęciach wykonują samodzielnie różne doświadczenia, prowadzące często do uzyskania zaskakujących efektów.